Kudy se točila naše kola:

05.08. - 10.08.2014

Neolitické monumenty jižní Anglie

Tak tenhle výšlap se vážně zadařil. Taková koncentrace dech beroucích památek na tak malé rozloze a k tomu příznivé počasí - prostě paráda. Dva defekty za pět dní to nemohly nějak vážně hodit do mínusu (i když nepíchnout vůbec je samozřejmě lepší!)

Obkroužli jsme vlastivědný okruh v prostoru mezi Swindonem a Southamptonem, projeli jsme dvěma národními parky a viděli řadu monumentů (včetně nejslavnějšího Stonehenge) a hrobek, ve srovnání s nimiž jsou egyptské pyramidy děcka z mateřské školky, neboť jsou prostě o pár tisícovek let mladší (ty pyramidy).

>> více ......

14. - 15.06.2014

Splouvání Vltavy

Tak ten letošní ročník byla docela pěkná pohoda. Fotky nikdo nedodal, tak až je z někoho vyrazím, tak je sem pověsím.

25.05.2014

Silniční závod Karlovy Vary - Unhošť 2014

Tak ten letošní ročník byl pěknej debakl. No snad jsme si vybrali smůlu na pár sezón dopředu. Snad!

Začalo už to tím, že jsme letos nemohli startovat oficiálně s řádnými startovními čísly. Nějak se zpřísnily předpisy či co, a někteří z nás byli vyřazeni z registrace ještě před závodem. Tak jsme se na start postavili s ostatními prostě jen tak, nezaregistrovaní a bez startovních čísel.

Po odstartování šlo dlouho všechno dobře. Kola se točila, cesta ubíhala. Až přišly Krušovice - poslední pořádné stoupání na 70. kilometru. Tady jsem dostal z ničeho nic křeč do pravého stehna. Tu jsme ještě rozmasírovali, ale po 100 metrech jízdy přišla znovu. Pořádná a do obou stehen najednou. Byla to trochu tragikomická situace - válel jsem se v trávě u silnice, protože jsem se na nohách neudržel, řval jsem bolestí, protože ta byla fakt hrozná a celý tým nechal závodění a běhal kolem mě a snažil se mi nějak pomoct. Někdo se řezal smíchy, někdo měl naopak vztek, že tak dobře rozjetý závod je v okamžiku úplně v prrrr.... Dojíždět už to nikdo ani nezkoušel.

Dovlekli mě k nejbližší benzínce, tady mě posadili do doprovodného auta a hurá domů. Závod skončil. Dost neslavně.

Fotky nejsou!!

08.- 11.05.2014

Výstup na Wildspitze - Ötzalské Alpy

Takzvaná květnová alpská rozcvička aneb jak se z vlastní hlouposti a neopatrnosti málem povozit nedobrovolně v lavině a vůbec si při tom nevykloubit koleno.

>> více ......

04.- 08.08.2013

Nejasná zpráva Pepy Rachůnka o srazu lehokol 2013

Ne nadarmo říkáme Pepovi Rachůnkovi "Železný dědek" - posuďte prosím sami.......

>> více ......

04.- 05.05.2013

Výstup na Similaun - Ötzalské Alpy

Další Vašonova rozcvička - prý před výstupem na Mont Blanc (na ten s ním ovšem nemám v úmyslu lézt). Byly to dva dny docela příjemného rekreačního horolezení. Doporučuji každému....

>> více ......

11.08. - 19.08.2012

Mazurská jezera - Bělověžský prales

>> více ......

18. - 28.05.2012

Paříž - Praha na lehokole

To zas jednou Pepovi Rachůnkovi nedalo a začal mít svrbění, že už dlouho nespolykal nějakou výživnou dávku kilometrů. Tak se bez doprovodu svých věrných kamarádů, kteří mu obvykle vůbec nelezou na nervy, vydal ověřit, jestli ta cyklotrasa Paříž - Praha nejsou jen takové povídačky.

>> více ......

05.- 08.05.2012

Praha - Vídeň

Což takhle zajet si do Vídně na sacher s kapučínkem? A pocourat se trochu po městě? A kouknout se třeba do muzea Sisi nebo tak? Tak jsme prostě jeli.

29.04.2012

Tisské stěny - Děčínský Sněžník

Dalo to trochu rozhodování - v sedle nebo pěšmo? Je to tu vhodné pro obojí. Nakonec jsme šli po svých a bylo víc neš zajímavé několikrát opakovaně přecházet česko-německou hranici tam a zase nazpátek a na úseku několika stovek metrů nacházet zajímavé odlišnosti dvou světů.

22.04.2012

Svatojánské proudy - Slapy - Štěchovice

Šli jsme po svých. Kamenitá uzounká stezička na skále nad Vltavou není pro kolo ten úplně nejvhodnější terén, pro tandem už vůbec ne. Romantická osada Ztracenka, tunely ražené pro pěšinu ve skále nad Vltavou - no stálo to za to.

7. - 9.04.2012

Přechod ledovce Fernaujoch

Velikonoční výprava do Alp byl další Vachonův nápad, kterak se vydat za krásami hor.Cílem byl ledovec Fernaujoch nedaleko Brennerského průsmyku.

>> více ......

Každé úterý

Sportovní úterky Pepy Rachůnka

Všem pohybuchtivým přátelům a zrakově postiženým zvláště se na vědomost dává, že Pepa Rachůnek - z nás všech snad nejagilnější dobrovolník - pravidelně vyráží do okolí Prahy pěšmo či na kole každé úterý na půl až celodenní výpravu, a to zpravidla se svou současnou klientkou Alenkou Hajnou. Pro případ pěšího výletu zve kohokoli z Vás, abyste se připojili. Pro případ výšlapu na kole už to není tak jednoduché, ale kdo má zbytkové vidění a udrží se na singlu v háku, může se přidat, jinak se musí domluvit další tandem a další pilot.
peparachunek@seznam.cz

Zároveň chce touto cestou Alenka Hajná zaslat Pepovi Rachůnkovi veřejně vzkaz s poděkováním, že si velice váží jeho práce dobrovolného průvodce a jeho spolehlivosti, jeho trpělivosti a jeho obětavosti, která pro ni moc znamená a je za to všechno Pepovi moc vděčná. A ráda by taky, aby se to vědělo.

25.-27.02.2012

Přechod Malé Fatry

Po předchozím výšlapu na východotyrolský ledovec Grossvenediger už ani nebudu rozvádět, že i cyklista občas obuje sněžnice nebo lyže a jeho byť šlapací pohyb se odehrává bez bicyklu. I pro přechod Malé Fatry jsme v únoru zvolili raději sněžnice, než kolo. Bylo to skutečně praktičtější řešení.

>> více ......

18.-22.02.2012

Orlické hory - lyže sjezd

Strávili jsme s Káčou Kavalírovou 5 dní v Orlických horách na sjezdovce Buková hora v Čenkovicích. Musím uznat, že to Kačka umí na sjezdovkách i slušně rozbalit. Asi bych si sám netroufl to metelit po sjezdovce poslepu dolů a spolehnout se jen na to, co na mě křičí ten přede mnou. Určitě to ale dáme zas....

>> více ......

11.02.2012

Bruslení na Lipně

V pěti lidech jsme vyrazili na Lipno a projeli si důkladně prometenou bruslařskou magistrálu napříč jezerem. Ani by člověk neřekl, kolik se toho dá na bruslích vlastně urazit. Ale nohy docela bolí. Ještě že jsou přímo na ledě stánky se všemi tuhými i tekutými pamlsky.

17.-20.11.2011

Přechod ledovce Grossvenediger

Možná namítnete, co má přechod ledovce společného s tandemovou cyklistikou! Připouštím bez mučení, že nic!
Ale něco málo přece! Totiž když 50 % výpravy tvoří členové tandemového cyklistického klubu: A k tomu tady taky právě došlo......

>> více ......

06.-10.08.2011

Zámky na Loiře

Na zámky na Loiře - na tu cykloturistickou pochoutku - už se nám sbíhaly nějakou dobu sliny. Aby se něco tak pěkného odehrálo, je asi zapotřebí někoho, kdo sebere jako první kuráž a zavelí "do sedel". Tentokrát to byl Libor Hrstka, který nám všem zvedl ty naše pohodlné zadky. Přípravy začaly. No ale znáte Libora! Právě on sám nakonec nejel! Nevím už přesně z jakého důvodu, jestli se mu zase udělal pupínek na zadku, nebo píchnul řetěz. Ty jeho podezřelé důvody už léta nestojí za přezkum. Velká škoda, že nejel - zvláště pro něj.....

>> více ......

19.06.2011

Odolena Voda - závod do vrchu

Tak teď to mám! Nemám prý příště provokovat! Rozeslal jsem všem e-mailem pozvánky v představě, že změříme síly na tradičním vodolském sprintu do kopce serpentinami po kostkách kolem kostela nahoru. Na singlech. Ani mě nenapadlo tuhle zabijárnu jet na tandemu. No ale napadlo to Káču Kavalírovou, a nejen to, ale na dětskou sedačku jsme si posadili dvouletého Šimona, aby o tu atmosféru zápolení náhodou nepřišel! Tak teď to mám! Nemám prý příště provokovat!

>> více ......

05.06.2011

Karlovy Vary - Unhošť

Před třemi lety jsme si zajeli tenhle půvabný amatérský silniční závod a zlákalo nás to znovu. Přhlásili jsme se čtyři, startovali jsme tři a dojeli jsme dva. Ale raději od začátku ....

>> více ......

13.03.2011

Peklo u České Lípy

Tak tentokrát nás všechny vyprovokovala Káča Kavalírová, že prý už je děsné jaro a že teda jako musíme vyrazit ven ho pořádně vstřebat. No tak jsme vyrazili....

>> více ......

11.07.2010

Heřmanice v Podještědí - Praha

Dali jsme si tuhle naši oblíbenou trasu znovu už tak trochu rutinně a tréningově. Byl mimořádně tropický den, museli jsme se kromě pití pravidelně celí polévat vodou. Zhora žhnulo slunko, zdola silnice. Fotky jsme žádné neudělali. Jestli chcete, koukněte se na ty z minula....

>> více ......

01.-14.07.2010

Hamburk - Praha

Na výpravu vskutku hrdinskou vyrazil se začínajícím létem jediný tandem kormidlovaný - no kým jiným, než neúnavným "železným dědkem" Pepou Rachůnkem. Jeli tentokrát plně obtěžkáni batožinou a bez doprovodu. Vlakem do Hamburku a odtud podél Labe proti proudu domů.

Fotky Vám bohužel nenabídneme, protože Pepa nerad fotí. Prý to má všechno raděj v hlavě. Vyprávění o zážitcích z cesty Vám taky asi nenabídneme, protože Pepa se tím prý nerad chlubí.

Něco ale přece - 170 Km před cílem (dovozuji, že někde před Drážďany), se prý tandem střetl za jízdy s ocelovým zábradlím. Výsledkem byla zlomenina dvou žeber. S tím už prý moc zvesela šlapat nešlo, i když jak znám Pepu, určitě dělal jako že nic, dokud nebyl na pokraji smrti. Pak to přeci jen vzdali a zbytek dotáhli vlakem.

26.-27.04.2010

Drážďany - Praha

Dlužno říci, že Zdeněk Barlok žíznil po téhle trase už dobře dva roky ....

>> více ......

26.09.2009

Svatba Zdeňka a Káči

Káča a Zdeněk se rozhodli spolu došlapat až na radnici. Tandem je zkrátka ....

>> více ......

18.07.2009

Praha - Heřmanice v Podještědí

Vyrazil jsem na domluvenou trasu sám. Všichni ostatní vyměkli. Pravda, předpověď počasí nebyla ideální a pár kapek cestou skutečně spadlo. No ale v Heřmanicích jsem to ze sebe svlíknul, vyždímal a všecko bylo zase O.K. Ach ti civilizací zhýčkaní kamarádi! O takovou pěknou projížďku se připravili, jen díky své pohodlnosti! (Fotky nejsou - jen ty loňské).

>> více ......

4.11.2008

Televizní medailon Jirky Reichela

Jirku Reichela nejspíš znáte. A pokud náhodou ne, doporučuji vám se s ním seznámit. Je to dlouholetý ....

>> více ......

5.7.2008

Heřmanice v Podještědí - Praha-Ládví

Vyšlápli jsme si tuhle sobotu na tandemu s Jirkou Šmolkou. Měl s námi jet i Pepa Rachůnek s Míšou Herskovič, ale ....

>> více ......

7.6.2008

Silniční závod Karlovy Vary - Unhošť

Přes sekretariát časopisu Zora pro zrakově postižené jsme obdrželi nabídku pořadatelů legendárního cyklistického závodu Karlovy Vary-Unhošť, abychom se na tandemech také zúčastnili....

>> více ......

31.5.2008

Podél Dyje

Krásný výšlap na pomezí Jižních Čech, Jižní Moravy a Dolních Rakous. Možná si řeknete, proč ....

>> více ......

29.4. - 11.5.2008

Roma Antiqua - po stopách Hannibalových bitev

Naše dlouho připravovaná cyklistická etapová výprava do Itálie si kladla především za cíl empiricky ověřit některá historická fakta z léta r. 217 př.n.l., která jsou v učebnicích dějepisu s největší pravděpodobností hrubě překrucována. Podrobným studiem věrohodných historických pramenů jsme dospěli k důvodnému předpokladu, že historie Punských válek bude muset být od základu přepsána. Šlo o to vše ověřit na místě. Cyklovýprava se zrakově postiženými sportovci zdála se být pro tento účel ideální příležitostí......

>> více ......

22.9.2007

Klecany - závod do vrchu

Každoroční klecanský letmý kilometr od Vltavy nahoru k Městskému úřadu. Není to daleko, ale po dojetí ho má každý právě dost. Pořádají klecanští skauti pro všechna škvrňata, mrňata, žáky, žákyně, machry, machryně, muže, ženy i pro hřbitovní kvítí ....

>> více ......

22.6. - 24.6.2007

Sraz vícekol Mimoň

Každoroční sraz vícekol pořádaný už více než čtvrtstoletí ....

>> více ......

28.4. - 2.5.2007

Podunajská cyklostezka

Z německého Řezna do Vídně je to podél vody 530 kiláků. Vcelku pohoda. Doporučujeme každému rekreačnímu cyklistovi ....

>> více ......

17.7. - 21.7. 2006

KOLESA 2006

Pardubické Tyflocentrum se o zrakově postižené stará opravdu příkladně. Jedna z pravidelných akcí je vždy cyklotýden na tandemech ....

>> více ......

Z hluboké historie:

17.6. 1996

Harasov

To takhle můj kamarád Petěrko koupil tatínkovi k narozeninám kolo. A že ho prý musí projet, než ho daruje, neboť si nevezme na svědomí..........

>> více ......

5.8. - 9.8. 1992

Basilej - Mont Blanc

Cyklovýprava, která třetí den cesty ztroskotala. Postupně nám prasklo tolik drátů ve výpletu, že se nedalo pokračovat. Přestože odhodlání i ambice byly veliké, otočili jsme to domů.

>> více ......

5.8. - 14.8. 1987

Budapest-Komárno-Banská Bystrica-Liptovský Mikuláš

Moje první vícedenní cyklovýprava společně s tandemy. Originální stroje, vzešlé z průkopnických rukou mých spolužáků, Tomáše a Mirka Klímových a Míly Jindřicha, měly jistě dost technických vad, ale ....

>> více ......


Užitečné odkazy:


Kde pořídíte dvoukolo neboli tandem?


BAREŠ - Brandýs nad Labem

Zwei plus Zwei - Praha 4

TANDEMSERVIS - Ostrava

A co takhle velomobil?ALLEWEDER Německo

ALLEWEDER Holandsko

LEITRA Holandsko

CAB BIKE Německo

go - one3 USA

AERORIDER Holandsko

TWIKE Švýcarsko

LEIBA Německo

FLEVOBIKE Holandsko

FIETSER Belgie

WEGA Německo

PED-3 Slovinsko

BERKUT Rusko

Pedals over Barriers, o.s., Jiří Koktan - předseda, Třebízského 157, 250 67 Klecany,
Tel: +420 777 733 117, E-mail:koktanj@volny.cz

Tato subdomena je registrovana na serveru IC.cz / This subdomain exists on server IC.cz

Evropa bude lepsi bez softwarovych patentu